Munkatársaink

Intézményvezetők


Tamás Judit (igazgató, óvodapedagógus, PhD)

Az Eötvös József Tanítóképző Főiskolán végzett óvodapedagógus szakon, majd Angliában dolgozott nevelőnőként 2 évig. Később a New York állambeli buffaloi egyetemen kapott ösztöndíjat, ahol előbb mesterfokozatú, majd doktori diplomát szerzett pedagógiából. Az évek során dolgozott Magyarországon, Angliában, Amerikában, Bulgáriában, Romániában, Finnországban és a Cseh Köztársaságban óvodáktól egyetemekig többféle oktatási intézményben, de mindig a legkisebb korosztály állt a szívéhez legközelebb.
Az amerikai magyar gyerekek oktatásával és a diaszpórában élő magyarság kulturális programjainak szervezésével több mint 20 éve foglalkozik. 


Lantos Zsuzsa (igazgatóhelyettes, földrajztanár, jógaoktató)

2017-ig egy budapesti középiskolában tanított földrajzot, komplex természettudományt és viselkedéskultúrát. A diákoknak rendszeresen szervezett iskolán kívüli programokat, versenyeket, környezetvédelmi akciókat, előadásokat, beszélgetéseket és kreatív foglalkozásokat. Jelenleg New York-ban él és az Arany János Magyar Iskolában tanít hétvégenként. A tanítás során igyekszik kreatívan ötvözni az egyre bővülő módszertani és technikai lehetőségeket a jól bevált hagyományos módszerekkel.

“Tanárként azokat a pillanatokat szeretem a legjobban, amikor a közös felfedezésből és az együtt gondolkodásból létrejön az a varázslat, ami a diákok szeméből csillogást vált ki. Hiszem azt, hogy a jó óra lelkesítő, kreatív és gondolatébresztő, a jó tanár-diák kapcsolat pedig bizalom- és szeretetteljes. Mindig is ennek megvalósítására törekszem.”


Ollári-Homor Tímea Szonja (gazdasági igazgató, közgazdász)

A Miskolci Egyetemen végzett közgazdászként. Mindig vonzotta a digitális térben való kalandozás, korábbi munkái során rendszerszervezőként segédkezett önkormányzatok szolgáltató jellegű újraszervezésében, elektronikus közigazgatási rendszerek kiépítésében, európai uniós pályázatok beadására és elbírálására alkalmas szoftverek kifejlesztésében. 2017 óta él családjával az Egyesült Államokban, így talált rá az Online Magyar Iskolára. Eleinte csak szülőként, 2019-től pedig már gazdasági igazgatóként segíti az OMI működését (pályázatírás, mindennapi ügyviteli- és adminisztrációs munkák, a weboldal és az iskola saját e-learning rendszerének fejlesztése, karbantartása).

Tantestület


Ballagó Mónika (diplomás tanító, német nemzetiségi tanító)

A váci Apor Vilmos Katolikus Főiskola tanító – német nemzetiségi tanító szakán végzett. Tanulmányai alatt egy évig Ausztriában szerzett szakmai tapasztalatokat, majd Münchenben dolgozott segédtanítóként. Ezt követően tizenegy évig Budapesten, német nemzetiségi iskolában tanított alsó tagozatos gyerekeket. Fő tárgyai közé tartoztak a magyar, német, környezetismeret, rajz és technika. Nagy tapasztalattal rendelkezik gyerekek és felnőttek online tanításában egyaránt, melyet aktívan színesít IKT eszközök használatával is.

“Pedagógus családból származom, így már gyerekkorom óta közel áll hozzám ez a hivatás. Mottóm, hogy nevelni csak szeretettel lehet, mert a gyermekekkel való meghitt kapcsolat a jó és eredményes munka alapja. Nyugodt, barátságos légkörben, játékos módszerekkel szeretném elérni, hogy diákjaim örömmel tanuljanak és saját céljuknak tekintsék a tudás megszerzését.”


Dubabér Mária (matematika és fizika szakos tanár)

A Nyíregyházi Egyetemen végzett matematika és fizika szakos tanárként, majd az Eszterházy Károly Katolikus Egyetemen szakvizsgázott. 27 évig tanított Magyarországon általános iskolában, az elmúlt évek során pedig nagy tapasztalatot szerzett külföldön élő magyar gyerekek oktatásában is. Jelenleg New York-ban él, és hétvégente az Arany János Magyar Iskolában is tanít.

“Minden diákban van valamilyen tehetség. Az, hogy ez mikor, és kinek vagy minek a hatására jön elő, nem tudjuk. Egy tanár legfontosabb feladata az érdeklődés felkeltése, amit akkor tud igazán eredményre vinni, ha ő maga is a saját lelkesedését sugározza a magyarázataiban a tanítványai felé.”


Földi Anita (szakvizsgázott tanító, óvodapedagógus, szociálpedagógus)

A soproni Benedek Elek Pedagógiai Főiskolán végzett óvodapedagógus és szociálpedagógus szakokon, közben pedig a szekszárdi Illyés Gyula Pedagógiai Főiskolán szerzett tanítói diplomát. Tizenhárom évig óvónőként, hat évig alsó tagozatos tanítóként dolgozott Magyarországon. Osztályfőnökként, több éven át nemzetközi eTwinning projekteket valósított meg az osztályai és más európai iskolák osztályai között. Az eTwinninget az Oktatási Hivatal munkatársaként, mint Budapest eTwinning nagykövete is képviselte. Hollandiába költözése óta szerepet vállal külföldön élő, magyar gyökerekkel rendelkező gyerekek oktatásában.

„A tanítás egyben tanulás, és egy élő alkotói folyamat. Nincs annál izgalmasabb, mint a gyerekekkel közösen létrehozni, és felépíteni egy új tudást játékkal, zenével, mesével.” 


Jakab Rita (magyar nyelv- és irodalom, társadalomismeret, vizuális kultúra és médiaismeret tanár)

Magyarországon a barcsi Dráva Völgye Középiskolában, az Észak-Keleti Átjáró Tudományos és Kulturális Egyesület tanoda programjában tanított, az Egyesült Államokban a San Diegó-i Magyar Ház Hétvégi Iskolájában, Kínában pedig a Kang Chiao International School 3. osztályának volt osztályfőnöke. Első osztálytól a tizenkettedik osztályig mindenkit tanított.

Tanári munkám során kognitív- és élménypedagógia eszközöket ötvözök, és próbálom megszerettetni diákjaimmal a tanulást, felébreszteni és ösztönözni a bennük rejlő kreativitást, és állandó gondolkodásra buzdítani őket.


Jankovszki Sára (német, orosz és magyar mint idegen nyelv tanár)

A Szegedi Tudományegyetemen és az Eötvös Loránd Tudományegyetemen szerzett tanári diplomát. Jelenleg Magyarországon tanít egy gimnáziumban főként német nyelvet. Emellett online magyar órákat tart külföldieknek, illetve óvodás korosztály számára német foglalkozásokat. Cserkészmúltjából adódóan sokféle korosztállyal foglalkozott már.

“Fontosnak tartom, hogy az idegennyelv-tudást ne csak átadjam, hanem annak kultúráját, logikáját megszerettessem diákjaimmal számos interaktív játék segítségével. Szívesen alkalmazom a kommunikatív készségeket fejlesztő módszereket, hogy az egymás közötti interakció készségét is megerősítsem a diákokban.”


Kali-Barabási Hajnalka (tanító, színész, bábművész)

A Mihai Eminescu tanítóképzőben végzett Marosvásárhelyen. A líceumi évei alatt már egy amatőr bábcsoportban bábozott az osztálytársaival. A képző után a Marosvásárhelyi Színművészeti Egyetem színész szakán, majd ugyanitt az alkalmazott báb szakon mesterképzést végzett.

Közel 20 éve dolgozik óvodában, miközben egy kollégájával dráma foglalkozásokat tart óvodásoknak, kisiskolásoknak (osztálytermi színház), valamint – egy interaktív bábjátékos módszerrel – magyar ajkú óvodás gyerekeknek tanít román nyelvet.

A bábjáték elkísér a mindennapokban is, csodás, varázslatos módszernek tartom, mely által nem csak a gyerekek nyílnak meg, hanem gyakran a felnőttek is. Aki belekezd, napról napra tapasztalja meg a bábjáték erejét, csak hinni, bízni kell benne és teljes odaadással játszani. Az eredmény sosem várat magára.


Kasikci Katalin (magyar nyelv és irodalom tanár, magyar mint idegen nyelv tanár, óvodapedagógus)

Az Eötvös Loránd Tudományegyetemen végzett magyar nyelv és irodalom, illetve magyar mint idegen nyelv szakos tanárként, majd egy budapesti nemzetközi iskolában tanított magyart különböző nyelvi háttérrel érkező gyerekeknek. 2023-ban Németországban szerzett óvodapedagógusi képesítést. Tipegőktől iskoláskorig foglalkozik többnyelvű gyerekekkel.

“Imádok tanítani és új ötletekkel előállni. Hiszem, hogy a tanulás lehet fájdalommentes, mi több szórakoztató. Úgy gondolom, hogy az igazán hatékony nyelvtanulás akkor történik, amikor jóformán észre sem vesszük, egyszerűen csak megtörténik velünk.”


Kovács Hajnalka (földrajz tanár, hittanár)

Hittanárként végzett a Győri Hittudományi Főiskolán. 1989-1997 között Magyarországon tanított általános iskolákban mint napközis nevelő és hittanár. 20 éve költözött az Egyesült Államokba, jelenleg Pennsylvaniaban él és tanít egy helyi iskola-óvodában. Sok évet töltött Utahban és New Jerseyben is, ahol 10 évig tanított hétvégenként a passaic-i Szt. István Magyar Iskolában, melyet 5 éven át igazgatott is. Családjával együtt tagja a szintén Passaicon (NJ) tevékenykedő Lant és Toll Hagyományőrző Csoportnak. E közösségben felelevenítik a régi népszokásokat, megemlékeznek nemzeti ünnepeinkről, énekeket, verseket, mesejátékokat tanulnak és ismertetnek meg előadásaik alkalmával a helyi magyarsággal.

Nagyon fontosnak tartom a rendszeres és szervezett, magyar nyelven történő tanítást a külhoni gyermekek számára. A földrajz szeretetét még nagyapám oltotta belém, akivel gyermekkoromban órákig tudtuk a térképeket böngészni. Útleírások olvasása közben pedig képzeletben bejártuk az egész világot. Ezeket az élményeket és a későbbi tanulmányaim során szerzett ismereteket szeretném átadni az Online Magyar Iskola diákjainak is.


Kozma Zsuzsa (történelem tanár, szociológus)

A Berzsenyi Dániel Tanárképző Főiskolán végzett történelem szakos tanárként, majd tanulmányait a Virginia Commonwealth University-n folytatta tovább, ahol szociológiából mester diplomát szerzett. Ezt követően hat évig szociológiát tanított több amerikai egyetemen is , és egy ideig oktatásvezetői szerepet is betöltött.

“Semmi sem hoz úgy lázba, mint a tanítás! A szenvedélyemmé vált, és szívesen látok el tanítással kapcsolatos szervezői munkákat is. Nagyon fontosnak tartom, hogy jól felépített, érdekes, alaposan átgondolt óráim legyenek, hogy intellektuálisan stimuláló környezetet teremtsek a diákjaimnak, szükségleteiket, érdeklődési körüket és élethelyzetüket figyelembe véve.”


Lukács-Tóth Boglárka (óvodapedagógus, gyógypedagógus-logopédus)

Az Eötvös Loránd Tudományegyetemen szerezte mindkét diplomáját óvodapedagógusként, majd gyógypedagógus-logopédusként. Ezután élt és dolgozott Budapesten, Németországban és az Egyesült Államokban. Képesítést szerzett a Budapesti Korai Fejlesztő Központban, valamint a Stanford University-n etetésterápiás szakemberként, a budapesti KMT Akadémián mozgásterápiás fejlesztőként, valamint a Colorado University-n gyermekkori egészségfejlesztőként. Folyamatosan képzi magát, ugyanis célja, hogy komplex szemlélettel segítse a hozzá forduló családokat.

“Számomra a munkám a szenvedélyem is egyben, igaz sok energiát igényel, de egyidőben fel is tölti a lelkem. Jelmondatom a “Fejlődjünk együtt!”, ugyanis hiszem, hogy egy fejlődési folyamat akkor igazán eredményes és fenntartható, ha csapatként működünk együtt. Nagyon szeretem megtalálni a gyerekekkel és felnőttekkel is a közös hangot és próbálok mindenkinek a maga életkorához, fejlettségi szintjéhez, egyéni szükségleteihez és érdeklődési köréhez igazított segítséget nyújtani.


Martin-Jánvári Éva (történelem és latin szakos tanár)

A Szegedi Tudományegyetemen végzett történelem-latin szakon. 2010 óta él Angilában, ahol egy hétvégi magyar iskolában tanít magyar nyelvet és kultúrát, valamint magyar mint idegen nyelvet online felnőtteknek és gyerekeknek. A tanításon túl az iskola tanmenetének összeállításában, valamint az adminisztrációs munkák elvégzésében is részt vesz.

„Külföldön élő szülőként és tanárként nagyon fontosnak tartom, hogy a gyerekeink szépen és választékosan beszéljék a magyar nyelvet, ismerjék a magyar történelem kiemelkedő alakjait, a magyar irodalom csodás alkotásait. Évek óta azon dolgozom, hogy ebben én is segíteni tudjak a külföldön élő magyar családoknak.”


Nagy Regina (magyar nyelv és irodalom, ének-zene tanár)

A szombathelyi Berzsenyi Dániel Tanárképző Főiskolán végzett magyar nyelv és irodalom – ének-zene szakos tanárként, majd a Debreceni Egyetem művelődési és felnőttképzési szakán szerzett másoddiplomát. Húsz éven keresztül a digitális oktatás területén dolgozott szakértőként, amely sokoldalú tapasztalatot biztosított számára, a kiemelt pályázatok megvalósításán át, egészen a pedagógusképzésekig. 2019 őszén egy ösztöndíjat elnyerve került az Egyesült Királyságba és kezdett el foglalkozni két magyar tanodában is a diaszpórában élő gyermekek tanításával, melyet azóta hivatásának is választott. Tíz évesen kezdett zenét tanulni, mely azóta is meghatározó az életében, a népzenétől a klasszikus éneklésen át a kóruséneklésig.

„Mióta én is külföldön élek, azóta tapasztalom, hogy ami otthon a legtermészetesebb – hogy a gyerekek megtartsák a magyar kultúrát és beszéljék a nyelvet, mekkora erőfeszítést, odafigyelést kíván a családoktól. Ebben szeretnék segítségükre lenni, az oktatás-fejlesztés korszerű lehetőségeivel és a muzsika örömével támogatva őket.”


Németh Ildikó (tanító-ének szakos tanár)

A Csokonai Vitéz Mihály főiskolán végzett tanító-ének szakon.
Nyolc évig dolgozott alsó tagozatos tanárként Magyarországon és vezette az iskola énekkarát.
2008 óta él New Yorkban és 13 évig tanított a New Brunswick-i Széchenyi Magyar Iskolában. Segítette az írás-olvasást tanító kollégák munkáját, elkészítette az iskola számára az alsó tagozatos tanmenetet.

“ A tanításra születni kell. Egy jó pedagógus minden gyermekben meglátja a tehetséget, kihozta belőlük a legjobb tudást. Megtalálja a szívükhöz vezető legrövidebb utat és kölcsönösen bíznak egymásban. Mert “ jól csak a szívével lát az ember. “


Rácz Tímea Judit (tanító, földrajztanár)

A Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Karán szerezte tanító-természetismeret szakos diplomáját. 2023-ban az Eszterházy Károly Katolikus Egyetemen földrajztanár szakos diplomát szerzett. Nyolc évig dolgozott tanítóként, természettudomány majd földrajz tanárként Magyarországon. Az idei tanévben a Kőrösi Csoma Sándor Program ösztöndíjasaként az Egyesült Államokban segíti a helyi magyar szervezetek munkáját.

“Az egyetemi éveim és a tanítással eltöltött közel egy évtized megerősítettek abban, hogy a természettudományok tanítása az iskolai oktatás egyik legfontosabb területe. Célom, hogy tanítványaimnak a szaktudáson kívül a természetszeretetet és a környezetvédelem fontosságát is átadjam és rávilágítsak arra, hogy mindannyiunk közös érdeke a természet megóvása és a bolygónk védelme.”


Soós-Nagy Adél (magyar nyelv és irodalom, magyar mint idegen nyelv és német tanár)

Az ELTE Bölcsészettudományi Karán szerzett mesterfokú bölcsész és tanári diplomát. Nyelvtanárként dolgozott budapesti nyelviskolákban, a bicskei Befogadó Állomáson, a Közép-európai Egyetemen (CEU), gimnáziumban, a SOTE Egészségügyi Szaknyelvi Lektorátusán, a Funside Balaton és Funside Budapest nyári gyermektáboraiban, a Balassi Intézetben, valamint az ELTE Nyári Egyetemen. 2020-ban Kőrösi Csoma Sándor ösztöndíjasként 9 hónapig az ausztráliai Brisbane-i Magyar Iskola hétvégi iskolájában szerzett tapasztalatokat, valamint az online órák megtartásáért felelt minden korosztálynak. A digitális tananyagok iránti lelkesedését a 2004/2005-ös kasseli ösztöndíjas tartózkodása (Németország) formálta.

Szívügyem az online magyaroktatás és annak fejlesztése, mellyel tér és idő áthidalható, a nyelvi kapcsolat és kulturális megmaradás a magyar közösségek számára fenntartható.”


Szőke Emese (írás-olvasás tanár, pszichológus)

Marosvásárhelyen szerzett pszichológus diplomát a Dimitrie Cantemir egyetemen. Hét évig dolgozott tanítónőként Erdélyben, mielőtt New Yorkba költöztek. Az Arany János Magyar Iskolában tanított magyar írás-olvasást nyolc évig. Tagja a new york-i Délibáb néptánccsoportnak. A Michigan-ben nyaranta megrendezésre kerülő Csipketábor állandó résztvevője, ahol gyerekekkel foglalkozik több korosztályban.

“Az olvasástanítás-tanulás egy titkos út. A legfontosabb, hogy a közöttünk levő viszony legyen bizalomra épülő, harmonikus.”


Török Márta (történelem szakos tanár)

A ELTE Bölcsészettudományi Karán szerzett előbb történelem, majd török szakos diplomát. A történelem szakhoz elvégezte a tanárképzést is. Diplomamunkáját a nem formális tanulásról, illetve a külföldön eltöltött önkéntes szolgálata során szerzett saját tapasztalataiból írta. 2013-ban a Comenius Tanárasszisztensi program keretében Isztambulban alsós diákoknak tartott angol órákat. Jelenleg Kaliforniában él férjével és két kislányával. Az idei tanévben kezdi meg a tanítást a San Francisco-i Kányádi Sándor Magyar Iskolában is.

“A  képzés, a tanítás, a tudás átadása másoknak így vagy úgy, de mindig az életem része volt, akkor is, amikor éppen trénerként, coachként vagy konzultánsként tevékenykedtem az élet más területein. A pedagógusi létből nem lehet kibújni. Történelem tanárként az a feladatom, hogy a diákokkal közösen feltárjuk az egyes események közötti összefüggéseket, illetve azok hatásait, megtaláljuk az ok-okozatokat, mert így tudunk a legtöbbet tanulni elődeinktől.”


Dr. Vígh-Kiss Erika Rozália (matematika- és orosztanár, tehetségfejlesztő tanár)

Az EKF matematika-orosz tanár szakán tanult, további felsőfokú tanulmányait az EKE tehetségfejlesztő tanár mesterszakán és a SZTE
matematikatanár szakán végezte. Majd a Szegedi Tudományegyetemen
szerzett doktori (PhD) fokozatot neveléstudományokból. Első iskolájában
ismerkedett meg Halmos Máriával és Pósa Lajossal, akik nagy hatással
voltak pedagógiai pályájára. Több, Pósa által tartott matematikatáborban, valamint a “Hogyan foglalkozzunk tehetséges gyerekekkel?” című kurzuson is részt vett.

Kollégáival négy alkalommal szervezett matematika-fizika tehetségfejlesztő táborokat felvidéki 10-18 éves gimnazista diákok számára. Jelenleg Budapesten tanít, közép- és emelt szintű érettségi vizsgára készíti fel tanítványait, kollégáival pénzügyi matematika szakkört, táborokat szervez.

“Szeretném, ha a matematikában tehetséges és kevésbé tehetséges diákjaim is átélnék a Csíkszentmihályi Mihály által leírt flow élményt, és a matematikával való foglalkozás során megélnék azt a „gondolkodás örömét”, amelyet a Pósa által tanított gyerekeken láttam.”


Iskolánk non-profit szervezet. Amennyiben támogatni szeretne bennünket, kérjük kattintson a "Donate" gombra. Adományáról visszaigazolást küldünk, amit felhasználhat a személyi jövedelemadó bevallásakor.

Köszönettel, az OMI csapata.

Kormány Banner