Esélyegyenlőségi és diszkrimináció ellenes nyilatkozat

Az Online Magyar Iskola legfőbb küldetése, hogy minden gyermeknek és felnőttnek – éljenek a világ bármely részén – esélyt teremtsen és hozzáférést biztosítson a magyar nyelv és kultúra megismeréséhez, elsajátításához, fejlesztéséhez.

Intézményünk működésében, illetve a működés során hozott intézkedéseinkben érvényesítjük az egyenlő bánásmód követelményeit: az oktatásba történő bekapcsolódás feltételeinek meghatározásakor, a felvételi kérelmek elbírálásakor, az oktatáshoz kapcsolódó szolgáltatások biztosítása és igénybevétele során, valamint az ösztöndíjak megítélésekor.

Az Online Magyar Iskola sem oktatási, sem egyéb tevékenységei során nem tesz különbséget diákjai, tanárai és munkatársai között faj, bőrszín, nemzeti és etnikai származás alapján.