Csoportjaink

Órarendünket úgy alakítjuk ki, hogy a különböző időzónákban, Kínától egészen Peruig, mindenki számára tudjunk megfelelő időpontot biztosítani.

Baba-mama: félórás játékos komplex fejlődéstámogató foglalkozás: ölbeli játékok, mondókák.

Zeneovi: félórás foglalkozás óvodás korú gyermekek számára. A csoportok célja, hogy a szülők aktív részvételével megismertessük a kicsiket a magyar mondókákkal és gyerekdalokkal, összekapcsolva a játékot és a tanulást.

Szókincsbővítés: játékos foglalkozások mondókákkal, mesékkel, dalokkal és interaktív játékokkal.

Beszédfejlesztés: játékos és interaktív órák, melyek segítik a diákok szókincsének bővítését, nagyobb hangsúlyt fektetve a magyar beszédhangzók fejlesztésére.

Írás-olvasás: segítjük a diákoknak elsajátítani a magyar ABC betűit, az írást, illetve folyóírást. Az olvasást hagyományos, szótagoló módszerrel tanítjuk. Az órák keretein belül elkezdjük megismertetni velük Magyarország történelmét, földrajzát és népi kultúráját is.

Közismereti tantárgyak: heti váltásban tartunk magyar irodalom és nyelvtan, történelem, földrajz és néprajz órákat interaktív, játékos formában.

MID – magyar mint idegen nyelv: Azok számára, akik csak most kezdenek ismerkedni a magyar nyelvvel, szintén indítunk csoportokat minden korosztályban. A 2020/21-es tanévben új elemként megjelentek órarendünkben a felnőtteknek szóló magyar mint idegen nyelv kurzusok is, amelyek kezdő és haladó szinten egyaránt elérhetőek.

Matematika Tehetséggondozó Program: kiváló magyar matematika professzorok vezetésével 5-től 16 éves korig kívánjuk segíteni a matematika iránt fogékony gyermekek tehetségének kibontakoztatását. A program célja, hogy biztosítsa a tehetséges tanulók fejlődését komplex tehetségfejlesztő feladatokon keresztül, ami fejleszti a tanulók gondolkodását és kreatív problémamegoldó képességét.

Az évek során kialakítottuk saját tantervünket, amelyet rugalmasan igazítunk a gyerekek érdeklődéséhez és a családok igényeihez. A saját fejlesztésű online oktatási rendszerünkben elérhetőek az órák anyagai, valamint az otthoni gyakorláshoz készített házi és szorgalmi feladatok, melyek megoldásai szintén feltölthetők az online felületre. Ehhez kapcsolódóan kialakítottunk egy jutalmazási rendszert is, melynek alapja egy szmájligyűjtő verseny, ahol órai jelenlétért, házi- és szorgalmi feladatok feltöltéséért lehet mosolygós arcokat kapni. Minden félév végén a korosztályonként 3 legtöbb szmájlit gyűjtött diákjainkat e-könyvvel jutalmazzuk.

Fontosnak tartjuk, hogy a legújabb digitális alkalmazások, programok és felületek mellett a hagyományos pedagógiai módszereket és eszközöket is használjuk. Az írást például tábla segítségével oktatjuk, tanulóink füzetet vezetnek, a nagyobbak jegyzetelnek az órákon, a kisebbek sokat rajzolnak. A gyerekek legnagyobb örömére gyakran megjelenik a foglalkozásokon a gyurma, a színes papír, bábok, festék és a LEGO mint segédeszköz, de szemléltetésre a mindennapi használati tárgyakat, játékokat, növényeket, állatokat is bevetjük. Mindezeknek csak tanáraink fantáziája szab határt.

Minden csoportban nagy hangsúlyt fektetünk a magyar hagyományok megismertetésére. A nemzeti ünnepekről mindig megemlékezünk, a jeles napokat pedig igyekszünk a gyerekek aktív bevonásával, minél élménydúsabban megünnepelni. Például farsangkor busómaszkot készítünk, és jelmezekbe bújunk, májusban májusfát díszítünk, március 15-én pedig kokárdát veszünk fel a Skype/Zoom órákon.

A tanórákon kívül rendszeresen vannak iskolai szintű közös projektjeink, kreatív pályázataink, rajzversenyeink, melyek legtöbbször más közösségek számára is nyitottak. Ilyen volt például a hungarikum pályázat, melyre több hétvégi magyar iskolából is érkeztek alkotások. Van egy folyamatosan bővülő versgyűjteményünk is egy online faliújságon, ahova a különböző csoportokba járó gyerekek fel tudják tenni versmondásuk hangfelvételeit, illetve kérésükre, most már kedvenc dalaikat is. Több közös online mesekönyv is született már tanulóink tollából, melyeknek a szövegén és illusztrációján hetekig dolgoztak együtt a gyerekek.