Matematika Tehetséggondozó Program

Matekozz velünk magyarul, akár versenymatek szinten is!

A matematika egy olyan alaptudomány, amelynek fontosságát nem lehet eléggé hangsúlyozni. Sok szakterület megértéséhez és műveléséhez elengedhetetlen. Szilárd matematika tudás szükséges például az összes STEM álláshoz (legyen az információs technológia, programozás, robotika), a mérnöki pályához, építészethez, pénzügyhöz vagy bármelyik természettudományhoz. Többek között ezért is láttuk fontosnak, hogy létrehozzuk ezt a matematika tehetséggondozó programot az Online Magyar Iskolán belül.

Iskolánk matematika tehetséggondozó programja 2020-ban indult, amelynek célja:

• A matematika iránt érdeklődő és tehetséges tanulók fejlődésének biztosítása, kiváló magyar matematikaprofesszorok és szaktanárok segítségével
  • A matematika megszerettetése, érdekes, komplex, gyakorlati feladatokon keresztül
  • Kreatív és logikus gondolkodás fejlesztése
  • Matematikaversenyekre való felkészítés és mentorálás
  • Tehetségazonosítás és -gondozás
  • Ösztönözni a diákokat, hogy maguk akarjanak a problémának végére járni
  • A gyerekek megtanuljanak logikusan gondolkodni, hogy felébredjen tudásvágyuk.

Programunk alapja a Pósa Lajos féle magyar matematikaoktatás, amely során tanulóink felfedezik és megérzik a gondolkodás örömét, emelt szintű, gondolkodtató, gyakorló feladatokon keresztül, amit iskolájukban, külföldön általában nem kapnak meg.

Csoportjaink 3. osztályos kortól 11. osztályos korig indulnak.

A Kangaroo Math in USA versenyen diákjaink által elért eredmények:

Ume David Obidi

2021-ben, 3. osztályos kategóriában USA országos szinten 4. helyezést ért el, valamint IL államon belül harmadik lett.

Bukszár Loránd

2021-ben, 9. osztályos kategóriában 3. helyezést ért el SC államon belül.

2022-ben, 10. osztályos kategóriában 1. helyezést ért el SC államon belül.

Nagy Alexandra

2022-ben, 4. osztályos kategóriában USA országos szinten 4. helyezést ért el, valamint NY államon belül negyedik lett.

Danyi Sebestyén – 2021-ben, 3. osztályos kategóriában USA országos szinten 16. helyezést ért el. 2022-ben, 4. osztályos kategóriában USA országos szinten 2. helyezést ért el, valamint VA államon belül második lett.

Tandíj:

• 3-6. osztály: $20/óra
  • 7-11. osztály: $30/óra

Ha gyermeked már egy kicsit is érdeklődik, és élvezi a matematikát, csatlakozz hozzánk! Nem tudhatod, milyen tehetség rejlik benne.

JELENTKEZÉS: az űrlap kitöltésével.

Várjuk minden matematika iránt érdeklődő gyerek jelentkezését 5 évestől 16 éves korig!