Sakkszakkör

2021-től sakkszakkörrel is bővítettük iskolánk profilját. Az érdeklődők számára – kiváló magyar sakkoktató vezetésével – sakkfoglalkozásokat kínálunk már 6 éves kortól.

Miért jó sakkozni?

A sakk egy olyan szellemi sport, amely jó hatással van azokra a képességekre, amelyek a sikeres iskolai teljesítményhez szükségesek. A sakk felkészíti az elmét elvont logikai kategóriák befogadására. 4 fő funkciója van:

1. sport
  2. játék
  3. tudomány
  4. művészet

A sakkórák menete:

A gyerekeknek hetente egyszer van órájuk. Egy foglalkozás 60 perces. Heti váltásban: az egyik héten csoportos, a másik héten magánórák keretében zajlanak az edzések. A sakkoktatás a chess.com weboldal segítségével történik, ahol minden diáknak regisztrálnia kell az első óra előtt.

Miért van az órarendünkben csoportos sakkfoglalkozás is?

A csoportos sakkfoglalkozásnak számos előnye van, amelyek sokszor háttérbe szorulnak az általános sakkoktatásban:

• A különböző játékosoknak különböző stratégiájuk van.
  • A gyerekek tanulnak egymástól, egymás veszteségeiből és győzelmeiből.
  • Barátságra serkenti a résztvevőket.
  • A diákoknak egymással is lehetőségük van játszani.

Mivel diákjaink a sakk mellett a versenyzést is szeretik, iskolánk minden félévben nyílt online sakkversenyt szervez, ahol minden sakkrajongó – gyermektől felnőtt korig – próbára teheti tudását, akár iskolánk tanulója, akár külsős érdeklődő.

Tandíj:

• csoportos óra: $15/alkalom
  • magánóra: $25/alkalom

Havonta 2 csoportos, valamint 2 magán foglalkozás van, ami $80/hó.

JELENTKEZÉS:

• OMI diákok számára az iskola belső rendszerében (Beiratkozás)
  • új diákok részére itt a jelentkezés gombra kattintva

További információk az alábbi email címen: kozma.zsuzsa@onlinemagyariskola.com

Várjuk minden sakk iránt érdeklődő gyerek jelentkezését 6 évestől 18 éves korig!